таг: Затворањето

Пад на Биткоинот за 6,7%, падна вредноста и на Етериумот

0
Затворањето на кинеските рудници придонесе за пад на најголемата криптовалута Биткоин за 6,7% и сега изнезува 33,113 долари. Ова е четврт пад на...

Кралот Карл го „закопа“ шведскиот модел

0
Затворањето на економијата и забраната за собирање и движење предизвика масовни изливи на незадоволство во повеќето од земјите каде што беа спроведени строгите...