таг: затворат

Канада ја преместува својата амбасада од Киев

0
Канадските власти најавија дека привремено ќе ја затворат својата амбасада во Киев и ќе ја...

Протестите на камионџиите во Канада принудија затворање на фабриката за автомобили

0
Фабриките беа принудени да се затворат бидејќи деловите за автомобили се држат на две гранични...

Данска и Словачка за време на божикните празници ќе ги затворат...

0
Данска и Словачка ќе ги затворат трговските центри и продавници во пресрет на Божик за да спречат ширење на коронавирусот. Данската Влада...