таг: застана

Австралиското здружение на адвокати го поддржа Ѓоковиќ: „Тоа право министерот го...

0
Здружението на адвокати на Австралија застана на страната на најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ, кој на Федералниот суд се бори за настап...

И тоа се случи – Кирјиос го брани Ѓоковиќ

0
Австралискиот тенисер Ник Кирјиос застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ поради третманот кој најдобриот тенисер на светот го има од австралиските власти. ...