таг: засилува

НАТО ги засилува патролите во Балтичкото море

0
НАТО ги засилува патролите во Балтичкото Море по неодамнешното оштетување на подводната инфраструктура...

Глобално затоплување: Дури ни кактусите не можат да ја поднесат жештината

0
Како што се засилува глобалното затоплување, 60 отсто од видовите кактуси ќе се затекнат во помалку гостопримливи клими во наредните децении....

Полска стравува од „голем инцидент“ – стотици мигранти од Белорусија упатени...

0
Полска соопшти дека ја засилува безбедноста на источната граница со Белорусија, по извештаите...

Австрија ги засилува граничните контроли поради мигрантите

0
Австрија ги засилува граничните контроли бидејќи се повеќе мигранти се обидуваат повторно да влезат во земјата, изјавија денеска министрите за внатрешни работи и...