таг: засилиле

Белица се врати во Работнички по 12 години!

0
ФК Работнички потврди дека ја засилиле својата одбрана со искусниот дефанзивец Езгон Белица, кој се...

Во Мариупол се повторува масакрот на Буча

0
Генералштабот на Украина соопшти дека руските сили ги засилиле нападите низ источниот дел на земјата. Украинскиот претседател Зеленски рече дека вооружените...