таг: засегнати

Северната хемисфера на Земјата погодена од високи температури и невремиња

0
Десетици милиони луѓе вчера беа засегнати од пеколните температури што ја зафатија северната хемисфера, во Калифорнија беснееја разорни пожари, додека Азија...