fbpx

таг: засега

Илон Маск преку анкета ќе одлучува дали да се врати профилот...

0
Иако вчера кажа дека барем засега нема одлука да се врати профилот на Трамп, новиот...

Илон Маск преку анкета ќе одлучува дали да се врати профилот...

0
Иако вчера кажа дека барем засега нема одлука да се врати профилот на Трамп, новиот...

Маск: Твитер засега не ја менува уредувачката политика

0
Уредувачката политика на Твитер засега не се менува и политиката за уредување на содржините останува иста, најави Илон Маск, откако за 44 милијарди...

Даниел Крејг ќе го добие кралското одличје на 007

0
Засега последниот глумец од „Џејмс Бонд“ филмовите, Даниел Крејг ќе ја добие истата кралска чест со којашто бил одликуван и неговиот можеби најпознат...

Србија засега нема да воведува санакции за Русија

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека Србија засега нема да воведува санкции кон...

Засега нема интерес за колективно сместување на украински бегалци

0
Засега нема интерес за колективно сместување на украински бегалци во земјава, изјави денеска министерката за...

Бугарија: Нема конечна одлука за прекин на рускиот гас

0
Бугарија засега нема донесено одлука дали целосно ќе се откаже рускиот гас, откако пред два дена бугарските власти најaвија дека договорот...

Украина спремна да се откаже од НАТО?

0
Министерството за надворешни работи засега не споделува информација колку државјани на Македонија кои се наоѓаа во Украина евентуално се вратиле дома....

Засега нема да се спроведува задолжителна вакцинација, ќе пробаме преку матичните...

0
Засега нема да се спроведува задолжителна вакцинација за медицинските лица во Македонија. Мерката што ја предложи Комисијата за заразни болести за вработените во...

ВИДЕО: Силна експлозија одекна вечерва во Дубаи

0
Силна експлозија од засега непозната причина, одекнала вечерва во Дубаи. -Две противпожарни возила и други возила за итни случаи може да се...