таг: заразниот

Во Грција регистриран првиот случај на вирусот Западен Нил за оваа...

0
Првиот случај на заразниот западнонилски вирус за 2023 година во Грција е регистриран во северниот дел на земјата, односно во општина Серес, соопштија...

Кои симптоми се почести кај лицата заразени со британскиот сој на...

0
Симптомите на заразниот британски вид на коронавирус се нешто поразлични од претходно доминантната варијанта, покажа студијата на британското Национално биро за статистика....

Куомо: Откриен прв случај на новиот вид на коронавирус во Њујорк

0
Високо заразниот британски вид коронавирус откриен е во градот Саратога Спрингс, што е прв познат случај во сојузната американска држава Њујорк,...