таг: заразено

Младо момче со овчи сипаници примено на Интензивна, бил во контакт...

0
Шеснаесетгодишно дете, кое било заразено со варичела – овчи сипаници вчера било хоспитализирано на скопската Клиника за детски болести, неофицијално дознава „Фокус“. ...

Тинејџер со овчи сипаници примен на Интензивна, бил во контакт со...

0
Шеснаесетгодишно дете, кое било заразено со варичела – овчи сипаници вчера било хоспитализирано на скопската Клиника за детски болести, неофицијално дознава „Фокус“. ...

Човек на Флорида заразен со амеба што го јаде мозокот –...

0
Едно лице во Флорида е заразено со амеба што го јаде мозокот, соопштија властите. Во четвртокот, Министерството за здравство на Флорида во...

Паника во Данска, лице заразено со сојот омикрон било на голем...

0
Лице заразено со новиот вид на коронавирус, попознат како омикрон, било на голем концерт во...

Новороденче со Ковид-19 во Грција приклучено на апарати, атинските болници повторно...

0
Новороденче старо 24 дена, заразено со коронавирусот, од минатиот петок е хоспитализирано и приклучено на апарати во атинска болница, откри министерот за здравство...