таг: заразени

Расте бројот на заболени со ковид-19 во Белгија, но засега нема...

0
Бројот на заразени со Ковид-19 во Белгија бележи раст во последниве недели, но според вирологот на белгискиот Национален здравствен институт „Сајнсано“, Стивен Ван...

Нема нови случаи со конго-кримска треска, Министерството за здравство апелира граѓаните...

0
Двајцата пациенти заразени со конго-кримска хеморагична треска (ККХТ) се стабилни. Според лекарите, најкритичната фаза од болеста кај нив поминала и не се очекува...

Први случаи со корона, пријавени двајца ракометари на Светското Првенство

0
Светската ракометна организација (ИХФ) соопшти дека двајца ракометари се заразени со коронавирус и се испратени во изолација....

СЗО кажа дали зголемувањето на бројот на заразени од ковид-19 во...

0
Зголемувањето на бројот на заразени со коронавирусот во Кина не треба да има „значително“ влијание...

Намален бројот на заразени со ковид-19, растат бројките на заболени од...

0
Бројот на заразени со ковид-19 во Македонија е намален за 2 отсто во однос на минатата недела, но расте бројот на заболени од...

Во Кина рекордни 32 695 нови случаи на инфекција со коронавирус

0
Кина денеска пријави 32 695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции,...

Истражување: Едно од осум лица заразени со Ковид-19 имаат долготрајни симптоми

0
Едно од осум лица заразени со коронавирус развиваат барем еден долготраен симптом на ковид, покажува најобемната студија до сега. Со повеќе од...

Во Шангај рекорден број заразени, се’ повеќе кинески градови воведуваат мерки

0
Рекорден број на луѓе заразени со Ковид-19 беа регистрирани денеска во Шангај, а другите кинески градови воведоа ограничувања според методот „брзо...

И покрај заклучувањето, во Шангај и натаму расте бројот на ковид-инфекции

0
Бројот на заразени од ковид-19 во Шангај и натаму расте, и покрај рестриктивните мерки за затворање, соопштија денеска властите, а пренесе...

Ковид-19: Се намалува бројот на заразени и починати на глобално ниво

0
Бројот на заразени со коронавирус и смртни случаи од последиците на инфекцијата на глобално ниво продолжува да се намалува втора недела по ред,...