таг: заразените

Алиловиќ ја прекина пензијата и ќе брани за Хрватска на ЕП

0
Проблемите со повреди и заразените играчи направија проблем во Хрватска, а селекторот Хрвоје Хорват реши да повика нов искусен голман во националниот тим...

Дури 69 отсто од заразените со Ковид-19 не биле вакцинирани

0
Дури 69 отсто од заразените во период од 6 август до завчера, не биле вакцинирани и 81 отсто од хоспитализираните. Во тој период,...