таг: зараза

Ем заразно ем здраво: Слободно да си грицкате сончогед

0
Грицкањето сончоглед не е само зараза навика за пред телевизор, според медицинските лица јадењето сончоглед е здраво и полезно за организмот. Слаткото...

Голем пораст на бројот на заразени во Италија, речиси 100.000 нови...

0
Во Италија денеска се потврдени 99.848 нови случаи на зараза со коронавирус, што е значително...

Рекорден број заразени со коронавирусот во олимпиското село

0
Вкупно 55 нови случаи на зараза со коронавирусот се регистрирани вчера меѓу лица поврзани со Зимските олимписки игри во Пекинг, што е највисок...

И Јапонија регистрира случај на заразен со омикрон

0
Во Јапонија е потврден првиот случај на зараза со сојот омикрон на коронавирусот, откриен кај...

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА: Смртноста од Ковид-19 во светот се зголеми за...

0
Случаите на зараза со коронавирус во светот минатата недела се зголемија за осум проценти, а смртноста од Ковид-19 се зголеми за 21 отсто,...

СЗО: Нееднаквиот пристап до вакцини е меѓу најголемите пречки за ставање...

0
Случаите на зараза и смртните случаи како последица од коронавирусот се намалуваат во повеќето региони, вклучително и...