таг: Заразата

Ковид-19: Заразата повторно зема замав, 22,6 отсто повеќе има заболени во...

0
Заразата со ковид-19 во Македонија повторно зема замав, покажува најновиот извештај на Институтот за јавно здравје кој се однесува на период од...