таг: Запрашан

Песков: Франција е непријателска земја за Русија

0
Запрашан да ги коментира односите меѓу Москва и Париз, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска...

Русија – За можен нуклеарен напад се одлучува според руската воена...

0
Запрашан дали Русија ќе отфрли превентивен тактички нуклеарен напад врз Украина, рускиот заменик министер за...