таг: започне

ЕУ: Да се почне со формирањето на Заедницата на српски општини

0
Европската унија повика да се започне со формирање на Заедницата на општини со српско мнозинство без понатамошни одложувања или предуслови. Во...

“Респект за Шкупи, но Работнички ги сака првите бодови”

0
Екипата на Работнички ќе ја започне својата нова авантура во ПМФЛ со натпреварот против Шкупи....

Кон крајот на месецов Јапонија ќе почне со испуштање вода од...

0
Јапонија планира да започне со испуштање на прочистена радиоактивна вода од...

ЕУРО 2024, Италија и Англија пред Македонија

0
Фудбалската репрезентација на Македонија, в четврток ќе го започне квалификацискиот циклус за пласман на ЕУРО...

Aлиоски: Посакувам победа над Малта и старт со три бода

0
Фудбалската селекција на Македонија против Малта ќе го започне новиот циклус на квалификации, овој пат...

Потпишан финалниот договор тежок две милијарди евра за изградба на пристаништето...

0
Најголемото албанско пристаниште Драч е подготвено да го започне процесот на изградба откако попладнево Владата и компанијата „Игл Реал Естејт Девелопмент“...

Врховниот суд на Бразил започна истрага против Болсонаро

0
Врховниот суд на Бразил вчера се согласи да започне истрага против поранешниот претседател Жаир Болсонаро за наводно поттикнување антидемократски протести кои...

Маск најави претплата за верификација на Твитер

0
Илон Маск информираше дека Твитер ќе започне да нуди претплата која ќе чини 8 долари...

Меси посочи кои се фаворити за титулата во Катар

0
За 33 дена ќе започне Светското првенство во Катар. Овој Мундијал ќе биде последен за аргентинскиот волшебник, Лионел Меси. Поради тоа, Меси...

Повторно пребројување на гласовите за претседател на Република Српска

0
Во Сараево денеска ќе започне пребројувањето на гласачките ливчиња за претседател на Република...