таг: започнат

Клиниката за психијатрија е прв здравствен објект кој станува енергетски ефикасен

0
Од 15 мај ќе започнат градежните работи на Универзитетската клиника за психијатрија во Скопје. Објектот ќе биде комплетно реновиран и ќе стане енергетски...

Од утре Србија и Косово си ги укинуваат граничните „патнички ливчиња“

0
Ден пред Косово и Србија да започнат реципроцитет за откажување од издавањето посебни документи за...

Парламентот на Финска ја почнува постапката околу членството на земјата во...

0
Пратениците во парламентот на Финска денеска ќе започнат со обработка на одлуката на владата за...

Бербок: ЕУ до јули треба да ги почне преговорите со Скопје...

0
Северна Македонија и Албанија треба да ги започнат преговорите за членство во ЕУ во првата половина на 2022 година, изјави германската...

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА БОЕЊЕ ЈАЈЦА! Најубавите нијанси и дезени се „добиваат“...

0
Домаќинките наскоро ќе започнат со бојадисување на јајца, па затоа ви носиме неколку совети. Шарена, пошарена За јајцата подобро...

Квалитетот на воздухот во Западен Балкан е најлош во Европа

0
Земјите од Западен Балкан мора веднаш да започнат итни мерки за намалување на загаденоста на воздухот, бидејќи квалитетот на воздухот во...

Паника во авиокомпаниите: Поради 5G мрежата откажани летови за Америка

0
Ова доаѓа по веста дека „AT&T“ и „Verizon“ денеска ќе започнат со воведување на безжичната мрежа 5G, иако и двата оператора...

Тоа му носеше најголема среќа: Светскиот тенисер ограбен, не жали за...

0
АТП турнирот во Индијан Велс сè уште не е започнат, а некогашниот најдобар светски тенисер Енди Мареј веќе се соочува со непријатности. ...

Британската војска почнува со испорака на гориво за неколку дена

0
Британските војници ќе започнат со испорака на гориво во наредните денови во обид да ги ублажат проблемите со снабдувањето со гориво, изјави британскиот...

Ни се закануваат уште поголеми поплави – НАСА предупредува на феномен...

0
Според новото истражување, за десет години ќе започнат поплави, кои ќе доаѓаат периодично секој месец или почесто, во зависност од положбата на Месечината,...