таг: започнале

Нов напад на руски хакери врз платформите на социјалните мрежи

0
Руски хакери започнале нов напад врз странски лидери, насочени кон платформите на социјалните медиуми со...

Зеленски: во тек е „Битката за Донбас“

0
Украинската војска соопшти дека руските сили започнале „агресивни акции“ долж речиси целата линија на фронтот...

Баи се сели од Манчестер Јунајтед во Милан

0
Милан и Манчестер Јунајтед ги започнале преговорите за трансферот на Ерик Баи. Намерата на клубот од Милан е да го позајми репрезентативецот на...