таг: Запорожје

Украинскара нуклеарка Запорожје исклучена од електричната мрежа по руските напади

0
Украинската нуклеарна централа Запорожје е исклучена од редовно снабдување со електрична енергија по големиот бран руски ракетни напади низ целата земја,...

Валтер: И јас сум тажен и разочаран од конечниот епилог

0
Еурофарм Пелистер го загуби клучниот меч од Мотор Запорожје со 25:27 и не успеа да...

Експлозии во близина на нуклеарната централа Запорожје

0
Во украинската нуклеарна централа Запорожје, која е под руска окупација, вчера одекнаа силни...

Кремљ загрижен за безбедноста на нуклеарката Запорожје

0
Кремљ денеска изрази загриженост за безбедноста на нуклеарната централа Запорожје. Advertisements Според Москва, украинските...

Русија тврди дека е гранатирана нуклеарната централа Запорожје

0
Украинската нуклеарна централа Запорожје, најголемата нуклеарна централа во Европа, денеска била гранатирана, јави...

Утрово експлозии во Харков и Запорожје

0
Серија експлозии одекнаа изутринава во Харков и Запорожје, соопштија локалните власти. Проектили погодија индустриски...

Нови руски напади во Украина – расте бројот на загинати

0
Продолжуваат руските напади врз Киев и други украински градови. Градот Запорожје на југот на земјата...

Ослободен директорот на нуклеарната централа Запорожје

0
Генералниот директор на нуклеарната централа Запорожје, која беше окупирана од Русија, Ихор Мурашов,...

Путин: Жителите на четирите региони одлучија, стануваат наши граѓани засекогаш

0
„Знаете дека се одржаа референдуми во Доњецк, Запорожје, Херсон и Луганск. Гласовите беа преброени и народот дефинитивно одлучи, без никакво сомневање....

Русите го гранатираа Запорожје

0
Утрово, руските сили го гранатираа Запорожје. Како што објави Некста ТВ, погодена е градската инфраструктура,...