таг: заплени

Полските власти ја зазедоа зградата на руската гимназија во Варшава

0
Полска денеска ја заплени зградата на руската гимназија во Варшава, соопшти полското Министерство...

Колумбиската армија уништи околу осум тони кокаин

0
Колумбиската армија заплени и уништи околу осум тони кокаин во лабораториите во Кауки...

Белгиската полиција заплени четири тони кокаин

0
Белгиската полиција заплени четири тони кокаин во провинцијата Антверпен, а десет лица се уапсени, соопшти...

Во Лаос запленети 33 милиони таблети метамфетамини

0
Полицијата во Лаос заплени 33 милиони таблети метамфетамин и 500 килограми кристал метамфетамин, изјави денеска...

Запленето „Ламборџини“ од 270.000 евра поради брзо возење

0
Данската полиција заплени луксузен спортски автомобил „Ламборџини хуракан“, поради брзо возење, само неколку часа откако неговиот сопственик го купил возилото. Маж, инаку...

Најголемата заплена на кокаин во историјата на Парагвај – 3,4 тони:...

0
Парагвајската полиција заплени над 3,4 тони кокаин во близина на главниот град Асунсион денес, а дрогата била скриена во магацин за шеќер. ...

Голема полициска акција во Косово: Запленети 400 килограми кокаин кои пристигнале...

0
Косовската полиција денеска заплени 400 килограми дрога кокаин во камион натоварен со месо, што пристигнал во градот Липљан, а допатувал во земјата од...

Запленети 146 тони тутун, не била платена акциза од 4,7 милиони...

0
Царинската управа заплени увезен необработен тутун со вкупна количина од 146 илјади килограми кој бил пуштен во...

Голема акција во Бугарија – запленети 402 килограми хероин

0
Бугарската царина на 7 февруари заплени 401,468 килограми хероин, објави денеска на Твитер главниот обвинител на Бугарија, Иван Гешев, јави дописникот на МИА....

Албанец, Грк и Хрват уапсени, пронајдени 324 килограми кокаин

0
Грчката полиција заплени 324 килограми кокаин и уапси три лица осомничени дека планирале да ja мешаат дрога со други супстанци и да ja...