таг: запиша

ВИДЕО: Барса е незапирлива кога блескаат Меси и Гризман!

0
Барселона ја запиша 10 победа (трета по ред) во шпанската „Ла Лига“, вечерва на гостински терен со убедливи 0:4 славеше против Гранада....

Шести триумф на Јакимовски со „Кугарси“ во НЦАА

0
Македонскиот кошаркар Андреј Јакимовски запиша двоцифрен број поени зад своето име во шестиот триумф во низа на Вашингтон Стејт кугарс во НЦАА лигата....