таг: запиша

Фантастичен јубилеј за Бонучи во дресот на “Старата Дама”

0
Леонардо Бонучи се запиша во историјата на Јувентус со вчерашниот настап за „старата дама“ против...

ВИДЕО /Милан ја доби Аталанта, Златан се врати по девет месеци

0
Милан ја надмина кризата и запиша трета победа едноподруго, совладувајќи ги на „Сан Сиро“ Аталанта...

Видео / Алегри го повика навивачот да се симне за да...

0
Јувентус, во неделата, запиша тешка победа над Фиорентина (1:0). Во центарот на вниманието беше тренерот на „Старата...

Бобан Илиоски е нов европски шампион во кикбокс!

0
Македонскиот кик-боксер Бобан Илиоски запиша голем успех и стана европски шампион. Во големото финале тој го совлада...

Победи на Феникс и Милвоки

0
Екипата на Фенис Санс запиша победа против Индијана Пејсерс(113-103). Оваа ешеста победа во серија за лидерот во Западната Конференција. Со 23 поени...

Куманово со втор триумф во серија, ФМП Академија до победа на...

0
Академија ФМП ја запиша третата победа по ред во кошаркарската Суперлига, откако вечерва славеше со 90-89 против ТФТ Скопје, додека Куманово го...

Македонските ракометарки втор пат поразени од Србија

0
Македонската женска ракометна репрезентација запиша втор пораз во пријателските натпревари со селекцијата на Србија. Вториот натпревар одигран во Стара Пазова заврши во...

Ракометната Федерација на Македонија со честитка до најдобрите фудбалери

0
Фудбалската репрезентација одново запиша историски успех и се пласира во баражот кој би можел да донесе место на Мундијалот наредната година. Победата...

Кошаркарките поразени од Босна и Херцеговина

0
Кошаркарската репрезентација на Босна и Херцеговина ја оправда фаворитската улога и запиша убедлива победа против Македонија 64-80 во рамки на квалификациите за Европското...

„Моите родители боси ја преминаа Сахара за да стигнат до Шпанија“

0
Фудбалерот на Атлетик Билбао, Инаки Вилијамс минатиот викенд запиша неверојатен рекорд во Ла Лига. На дуелот против Алавес постана првиот играч кој настапил...