таг: западни

Зеленски: На Украина ѝ треба уште време за контраофанзива

0
Украина ги задржува своите позиции додека не пристигнат уште западни оклопни возила пред...

АФП и АП за изборите во Србија: Се очекува победа на...

0
Водечките западни новински агенции известуваат за изборите во Србија, наведувајќи дека се очекува победа на претседателот Александар Вучиќ и неговата Српска...

Можно исклучување на Русија од Г20

0
САД и другите западни земји размислуваат за потенцијално исклучување на Русија од Г20, објави Ројтерс, цитирајќи извори....

Повеќе земји воведоа санкции додека го чекаат следниот потег на Русија...

0
Повеќе западни земји воведоа санкции кон Русија, по потезите на Соединетите држави, Европската...

Ердоган неман да протерува амбасадори, амбасадите рекоа дека нема да се...

0
Целосната дипломатска криза меѓу Турција и одредени моќни западни земји е избегната откако странските амбасади...