таг: Западните

Курти утре во Брисел, таму ќе биде и Вучиќ

0
Косовскиот премиер Албин Курти го прифати барањето на западните претставници за средба со...

Променливо облачно – температурата до 17 степени

0
реклама Променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а на високите планини...

Зеленски со порака до Западот: Забранете им на Русите да влезат,...

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните земји да го забранат влезот на сите руски...

Руските бродови бегаат од брегот на Украина

0
Пристигнувањето на западните ракетни системи со краток дострел во Украина ги донесе првите ефекти на бојното поле, особено во водите на...

Западот ги осуди постапките на Путин, подготвува нов пакет санкции

0
Западните земји ја осудија одлуката на рускиот претседател Владимир Путин да ги признае барањата за...

Ердоган се откажа од протерување на 10 западни амбасадори

0
Западните амбасадори во Турција се „повлекоа“ и ќе бидат „повнимателни во иднина“, изјави турскиот претседател...

Лавров: Западот наметнува правила и го менува меѓународното право

0
Западните земји ги наметнуваат своите правила за замена на постојните инструменти на меѓународното право и со тоа потврдуваат дека се обидуваат да го...