таг: западниот

Министерски состанок ЕУ-Западен Балкан во Брисел

0
Шефовите на дипломатиите на државите од Западниот Балкан и на земјите членки на...

Нов силен земјотрес го погоди Авганистан

0
Нов силен земјотрес утрово го погоди западниот дел на Авганистан. Повеќе од 2.000 луѓе загинаа во земјотресот минатата недела и...

Голем број деца меѓу жртвите од земјотресот во Индонезија

0
Во земјотресот што во понеделникот наутро го погоди западниот дел на островот Јава во Индонезија,...

Петков: Имаме желба за изнаоѓање заемно прифатливо решение за отворените прашања...

0
Актуелната состојба на Западниот Балкан, во контекст на кризата предизвикана од руската воена инвазија на...

Во автобуска несреќа во Турција загинаа 15 луѓе

0
Најмалку 15 луѓе загинале кога се превртел патнички автобус во западниот дел на Турција рано изутринава, пренесуваат...

Бомбашки напади во Авганистан, убиени најмалку 10 цивили

0
Најмалку 10 цивили се убиени во две експлозии во западниот дел на Кабул, соопштија авганистанските безбедносни власти,...