таг: Западната

Балканот залудно се плаши од вештачката интелегенција

0
Западната параноја и даде предност на Кина Стравот од вештачката интелигенција е главно западен феномен. Во Азија практично го нема. Спротивно на...

“Јокиќ ја менува кошарката пред нашите очи”

0
Никола Јокиќ ги предводеше Денвер Нагетс до титулата во Западната конференција и првиот пласман во големото финале во НБА лигата. Јокиќ, во плеј...

Путин: Западот слабее, а Азија е иднината

0
Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека западната моќ опаѓа бидејќи агресивниот обид да се изолира Русија со санкции ја уништува...

(ВИДЕО) Стотици куќи уништени во пожари во Коларадо

0
Стотици куќи се уништени во четвртокот во пожарите во западната американска сојузна држава Колорадо, зафатена од силни ветрови и најголемата суша...

НБА: Голден Стејт го чува врвот на Западот

0
Кошаркарите на Голден Стејт го задржаа водечкото место во Западната конференција во НБА лигата, совладувајќи го синоќа Кливленд на гостински терен со 104-89,...