таг: заострува

Белгија ги заострува мерките, Шпанија воведува задолжително носење маски на отворено

0
Белгија објави дека ги заострува ограничувањата поради зголемувањето на бројот на заразени со сојот омикрон, но нема да се воведе целосен...

Русија ја потврдува поддршката за Белорусија

0
Додека Западот ги заострува санкциите кон Белорусија поради скандалот со приземнување на авионот и апсењето на опозициски...

Полска ги заострува мерките против ширењето на коронавирусот

0
Полска од денеска ги заострува мерките против ширењето на коронавирусот и во наредните денови ќе отвори дополнителни ковид болници за справување со зголемениот...