таг: заостри

„Гугл“ ќе ги брише неактивните „џимејл“ адреси

0
„Гугл“ ќе ја заостри својата политика во врска со неактивните „Џи-мејл“ адреси за електронска пошта оваа година. Оние кои сакаат да го задржат...

Нови правила во Германија: Кој не сака вакцина, нема платено боледување...

0
Германија, ги заостри мерките за невакцинирани граѓани. Новите правила предвидуваат дека невакцинираните граѓани ќе останат без надоместоци за болест ако добијат корона, откако пред...

„Ќе ја изгубиме контролата ако не реагираме веднаш“: Франција ги засилува...

0
Франција ќе ги заостри рестриктивните мерки што веќе беа на сила во регионот на Париз, но и...

Од утре оваа соседна држава ќе го зголеми времетраењето на полициски...

0
Албанија ги заостри антиковид мерките, по незапирливиот тренд на новозаразени и починати од опасниот вирус, посебно овој месец, во просек по 1.050 дневно....