таг: заокружи

Шкендија на подготовки во Анталија, ќе одигра 4 пријателски натпревари

0
Македонскиот прволигаш Шкендија ја заокружи првата фаза од подготовките во Тетово и отпатува во Анталија, каде ќе...

Алкалоид во 2020 година со 210 нови вработувања

0
Компанијата Алкалоид ја заокружи 2020 година со 210 нови вработувања и инвестиции во износ од над 1,5...