таг: замрзнат

НАЈУБАВАТА ФРАНЦУСКА САЛАТА ШТО НЕКОГАШ СТЕ ЈА ПРОБАЛЕ: Сите ќе ви...

0
Состојки: 450 гр замрзнат или свеж зеленчук (моркови, компири, грашок)6-7 јајца1 јаболкомајонез околу 200 гр1 лажичка сенф330 гр кисели краставичкилажица сув...