таг: замок

Седумкратниот шампион во Ф1, Луис Хамилтон, прогласен за витез

0
Во Виндзорскиот замок, седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, денеска се здоби со најголемата чест од британското Кралско семејство. Принцот...

Прага: Запалени свеќи за жртвите на Ковид-19

0
Во претседателскиот замок Храдчани во Прага беа запалени 30.000 свеќи, симболично по една за секоја жртва на Ковид-19 во Чешка, а првата ја...