таг: заминувањето

Црвениот кромид ја лекува штитната жлезда

0
Пред заминувањето на спиење, една главица црвен кромид пресечете ја на половина и со двете половини измасирајте го вратот на подрачјето околу штитната...

Лазаров го објави списокот на играчи за ЕП

0
Пред заминувањето за Унгарија селекторот Кирил Лазаров го соопшти списокот на играчи кои ќе настапат на претстојното Европско првенство во ракомет. Поради...

Збогум Лионел Меси, утре се ќе застане во 10 -та минута...

0
Заминувањето на Лионел Меси од Барселона е приказна на годината во светот на фудбалот. Каталонскиот клуб во четвртокот потврди дека легендарниот...

ФОТО: Роналдињо праша, па доби брутален одговор на провокацијата до Рамос…

0
Заминувањето на Серхио Рамос од редовите на Реал Мадрид по долгите години стаж во клубот привлече огромно внимание во светската јавност. Роналдињо на...

„Кристијано ќе одлучи кога и каде ќе го напушти Јувентус“

0
Заминувањето на Кристијано Роналдо од Јувентус беше честа тема на италијанските медиуми во минатото. Медиумите од Апенините наведуваат дека новиот тренер на...

Новата објава на Роналдо го „откри“ неговиот клуб за новата сезона?

0
Постојат многу шпекулации за заминувањето на Кристијано Роналдо на крајот на сезоната од Јувентус. Наводно...