fbpx

таг: ЗаксенАнхалт

Истражување: Една третина од починатите од Ковид всушност починале од други...

0
Во германската покраина Заксен-Анхалт, 29 отсто од починатите, кои се на списокот на починати како последица на коронавирусот, не умреле поради тој вирус,...