таг: законски

„Не зависи сѐ од нас“ – вели Меџити за набавката на...

0
Иако се изгласани законски измени, бавно оди набавката на лекот „Трифакта“. Министерот за здравство Фатмир Меџити вели дека проблемот го наследил и дека...

Кога стануваме полнолетни според науката?

0
Сите знаеме дека законски стануваме полнолетни кога ќе наполниме 18 години. Тоа би требало да значи дека сме доволно зрели – физички (сексуално) и психички,...

Владата планира месечна финансиска помош за 1.100 поранешни стечајци од државни...

0
Преку законски измени 1.100 стечајци ќе добиваат државна финансиска помош. Владата на денешната седница донесе одлука со...

ВО ГРЦИЈА ОФИЦИЈАЛНО ВОВЕДЕН КОВИД ПАСОШ – ова мора да го...

0
Преку законски акт потпишан од грчката претседателка Катерина Сакеларопулу и објавен во Службен весник, Грција е меѓу првите земји што официјално и во...