fbpx

таг: заканува

Филипинскиот претседател се закани со затвор на тие кои нема да...

0
Филипинскиот претседател Родриго Дутерте им се заканува со затвор на граѓаните кои одбиваат да се вакцинираат против...

Д-р Ана Глигиќ: Ни се заканува нова епидемија во пандемијата

0
Ни се заканува нова епидемија во пандемијата доколку стигне во земјата мутираната форма на коронавирусот откриена во Англија, предупредува вирусологот д-р...