таг: закани

Твитер најави тужба против Мета поради „Тредс“

0
реклама Твитер ѝ се закани на корпорацијата Мета со правна постапка поради нејзината нова...

Пјонгјанг се заканува поради воените вежи на Вашингтон и Сеул

0
Пјонгјанг денеска се закани дека ќе преземе „невидени, постојани и силни одговори“ доколку Сеул и...

Украина најави дека ќе ги бојкотира Олимписките игри во Париз

0
На повидок е голем скандал во олимпиското движење. Украина се закани дека ќе ги бојкотира Олимписките игри...

Србите најавуваат блокади на патиштата за регистарските таблички

0
Претседателот на Српската листа, Горан Ракиќ, се закани со блокирање на патиштата на северот на Косово, доколку Косово преземе какви било...

Кадиров и се заканува на Полска

0
Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров и се закани на Полска. Тој на својот канал на Телеграм...

Русија и Украина со најави за жестоки борби во Киев

0
Русија и Украина со меѓусебни закани за напади на главните градови, Киев и Москва. Откако вчера Русите најавија дека ќе ги...

Русија се закани со вето во СБ на ОН поради именувањето...

0
Русија се закани дека, како членка на Советот за безбедност на ОН, ќе стави вето...

Русија се закани- привремено ќе го блокира Твитер

0
Русија денеска се закани со еднонеделна блокада на Твитер, откако веќе ја намали брзината на податоци за оваа социјална мрежа затоа што таа...

Италија ќе ја тужи компанијата Фајзер- еве ја причината

0
Италија се закани дека ќе ја тужи фармацевтската компанија Фајзер поради доцнење на испораката на вакцините против Ковид-19. – За заштитата на...