fbpx

таг: закани

Кадиров и се заканува на Полска

0
Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров и се закани на Полска. Тој на својот канал на Телеграм...

Русија и Украина со најави за жестоки борби во Киев

0
Русија и Украина со меѓусебни закани за напади на главните градови, Киев и Москва. Откако вчера Русите најавија дека ќе ги...

Русија се закани со вето во СБ на ОН поради именувањето...

0
Русија се закани дека, како членка на Советот за безбедност на ОН, ќе стави вето...

Русија се закани- привремено ќе го блокира Твитер

0
Русија денеска се закани со еднонеделна блокада на Твитер, откако веќе ја намали брзината на податоци за оваа социјална мрежа затоа што таа...

Италија ќе ја тужи компанијата Фајзер- еве ја причината

0
Италија се закани дека ќе ја тужи фармацевтската компанија Фајзер поради доцнење на испораката на вакцините против Ковид-19. – За заштитата на...