fbpx

таг: заканата

Во аптеките во Хрватска се бара јод, луѓето се плашат од...

0
По заканата на рускиот претседател Владимир Путин, граѓаните ги преплавија здравствените установи каде бараа информации каде и како можат да купат јод. Тие...