таг: закажа

Американците ќе погубат брутален убиец со метод кој досега не бил...

0
Алабама го закажа првото погубување во Соединетите држави со азотна хипоксија, алтернатива на...

Македонската футсал репрезентација со две средби против светскиот првак Поругалија

0
Македонската футсал репрезентација закажа два пријателски натпревари против светскиот шампион Португалија, кои ќе се одиграат на 13 и 14 јануари во Лисабон. ...

Итен состанок на Советот за безбедност за Судан

0
Советот за безбедност на Обединетите нации (ОН) за денеска закажа итен состанок поради воениот удар...

Франција ја совлада Белгија за финале во Лигата на Нации

0
Франција закажа финале со Шпанија во недела од 20.45 часот во Милано, откако вечерва во спектакуларниот меч во Торино со безброј шанси, многу...