fbpx

таг: закажано

НАСА ќе лансира ракета на пробен лет до Месечината

0
За денеска е закажано лансирање на ракетата на НАСА за Месечината, најмоќната досега употребена од...

Денеска на стадионот во Чаир ќе се одигра дербито на 11.коло...

0
Денеска од 14 часот на стадионот на Чаир, закажано е дербито од 11.коло во ПМФЛ помеѓу Шкупи и Ренова. Две екипи кои...