fbpx

таг: закажани

Само половина од пријавените за вакцинација доаѓаат да се вакцинираат

0
Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство...