fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: зазема

Лиз Чејни и Џон Катко ќе гласаат за импичмент на Трамп

0
Пратеничката Лиз Чејни, која зазема високо место во републиканското раководство во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, изјави дека ќе гласа за отповикување на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави