fbpx

таг: заеднички

Албанија и Косово од септември со унифициран буквар

0
Започна обуката за наставници за првиот заеднички албанско-косовски буквар. Веста ја соопшти албанскиот министер за...

Заеднички состанок на министрите за надворешни работи и за здравство на...

0
Денеска во Лион, Франција ќе се одржи заеднички состанок на министрите за надворешни работи и...

Заеднички живот пред брак: Три важни причини за и против

0
Идејата за заеднички живот пред брак често е камен на сопнување во врската. Овде, како и секогаш кога е љубовта во прашање,...

ЕУ договори стандардизација на сертификатите за вакцинација

0
Земјите-членки на ЕУ усвоија заеднички насоки што треба да се применуваат при издавање сертификат за вакцинација против Ковид-19, кој ќе се користи за...

Дневен хороскоп за 21 декември: Сè е можно, ако правилно ги...

0
Овен Во заеднички интерес е деловниот ризик да се сведе на минимум и да се решат актуелните проблеми. Коректно испочитувајте го меѓусебниот...