таг: Заедничка

Министрите на Балтичките држави нема да дојдат на Советот на ОБСЕ...

0
Во денешната заедничка изјава, министрите за надворешни работи на балтичките земји, Литванија, Летонија и Естонија, најавија дека нема да присуствуваат на...

Агенциите на ОН повикуваат на итен прекин на огнот на Блискиот...

0
Шефовите на сите големи агенции на ОН издадоа заедничка изјава во која повикуваат...

Го сакаме и признаваме македонскиот јазик, имаме братски односи и никакви...

0
Со обиколка на манастирот Прохор Пчински и заедничка литургија на Македонската и Српската...

Европол: Откриена „подземна“ банка преку која наркобанда испрала 180 милиони евра

0
Европол соопшти дека во заедничка акција со белгиската и шпанската полиција откриен е сложен и професионален систем за перење пари преку...

Задутре во Охрид средба на косовскиот премиер Курти и српскиот претседател...

0
Франција, Германија и Италија дадоа заедничка изјава пред средбата на 18 март во Охрид меѓу косовскиот премиер Албин Курти и српскиот...

Дванаесет уапсени во операција на австралиските и американските служби во борбата...

0
Во заедничка операција на американските и австралиските агенции за борба против наркотици, разбиена е меѓународна шверцерска мрежа и запленети 2,4...

„Модерна“ ја најави вакцината против ковид и грип за есента 2023

0
Заедничка вакцина против ковид-19 и грип би можела да биде достапна есента 2023 година, соопшти извршниот директор на „Модерна“ Стефан Бансел. ...

Русија и Америка планираат заедничка МИСИЈА НА ВЕНЕРА

0
Русија и САД ја потврдија својата намера да организираат заедничка мисија на Венера, изјави генералниот...

Ова се трите држави кои поднесоа заедничка кандидатура за организација на...

0
Шпанија, Португалија и Швајцарија поднесоа заедничка кандидатура за организација на Европското првенство (ЕП) во ракомет во машка конкуренција во 2028 година, објави Европската...

Во Колумбија запленети 5,4 тони кокаин

0
Властите во Колумбија во заедничка операција со колегите од Панама и од САД, запленија 5,4 тони кокаин, во вредност од 185 милиони долари....