fbpx

таг: Заев

Грчки медиуми: Заев се спаси во последната минута

0
„Северна Македонија: Владата на Заев ја преживеа иницијативата за недоверба поради немање кворум во Собранието“, „Пораз за опозицијата во Северна Македонија,...

Заев и Брнабиќ најавуваат воведување бесплатен роаминг и со земјите од...

0
Премиерот Зоран Заев и премиерката на Србија Ана Брнабиќ го оценија како исклучително значајно воведувањето бесплатен роаминг...

Заев: ФФМ треба да го смени името: Фудбалска репрезентација на Северна...

0
Премиерот Зоран Заев во емисијата „Топ тема“ на Телма телевизија рече дека Фудбалската федерација на Македонија треба да го промени името согласно договорот...

ФОТО: Историска фотографија! Одиме на победа!

0
Претседателот на Владата , Зоран Заев денеска на Меѓународниот аеродром Скопје ја испрати македонската фудбалска репрезентација за Букурешт, Романија каде ќе се одиграат...

Реновирани хируршките сали на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

0
Претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со министерот за здравство Венко Филипче и директорот на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија Неџати Јакупи...

Подготвен закон за паричен надоместок на стечајни работници без 15 години...

0
Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на пратеничко прашање на Панчо Минов во врска со стечајните работници на кои...

Премиерот, министрите, градоначалниците ги покажаа адутите – некој мускул, некој стомак

0
Зоран Заев, Венко Филипче, Бојан Маричиќ, Бујар Османи, Стево Пендаровски, Оливер Спасовски, Петре Шилегов, Никола Димитров… носителите на јавни функции се вакцинираа против...

Трговските центри треба да работат и во недела, вели Заев

0
Премиерот Зоран Заев смета дека трговските центри треба да работат и во недела, но вели дека им...

Заев и Филипче: Воведуваме системски пристап на грижа за луѓето со...

0
Премиерот Заев ги потврди заложбите на Владата кон афирмација и поддршка на граѓаните кои живеат со ретка болест, на здруженијата кои им даваат...

Заев: Им оставив аманет на моите да ги даруваат моите органи

0
Претседателот на Владата Зоран Заев се вклучи во акцијата за ширење на свеста и едукација за донирање органи и ткива. Во видеообраќање...