fbpx

таг: задутре

Во Сараево се одржува Винофест

0
Во Сараево утре и задутре се одржува 14. Меѓународен вински и гастрономски фестивал „Sarajevo Wine Fest“. Местото на збидувањата е хотелот „Сараево Холидеј“....

Од денеска во соседството карантин кој ќе трае до крајот на...

0
Од задутре, четврток до 28 февруари ќе има зголемени рестриктивни мерки во Атика. Ова значи дека се затвора секаков вид малопродажба, а сите...

Шведска воведува задолжителен ПЦР тест

0
Од задутре за влез во Шведска ќе биде неопходен негативен резултат од ПЦР-тест, направен до 48 часа пред да влезе во државата, соопшти...