fbpx

таг: задржаа

НБА: Голден Стејт го чува врвот на Западот

0
Кошаркарите на Голден Стејт го задржаа водечкото место во Западната конференција во НБА лигата, совладувајќи го синоќа Кливленд на гостински терен со 104-89,...