fbpx

таг: Задолжителниот

Грција од денеска ги укинува задолжителните сертификати

0
Задолжителниот „Covid pass“ за влез во сите објекти во внатрешноста на Грција, како и европскиот сертификат за патување во земјата, од...

Франција го скрати периодот на изолација од 10 на седум дена

0
Во Франција задолжителниот период на изолација на лицата заразени со коронавирусот, кои се целосно вакцинирани, ќе се скрати од 10 на...

Словачка: Задолжителен карантин за сите кои се враќаат во земјата

0
Задолжителниот карантин за враќање во Словачка од 22 март ќе важи за сите, вклучително и за оние кои биле вакцинирани против коронавирусот или...