fbpx

таг: задолжителната

Франција ја укинува задолжителната РТВ претплата

0
Францускиот Уставен совет го одобри укинувањето на задолжителната претплата на РТВ и наметна строги барања...

Д-р Мехмедовиќ: „Млаките“ кампањи не дадоа резултат, време е за задолжителна...

0
Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за ...

Протест во Атина против вакцините и задолжителната вакцинација

0
Со слогани против вакцините и задолжителната ваквинација, против Владата и грчкиот премиер, но и против новинарите, стотици граѓани, без маски, дистанца и било...