fbpx

таг: задолжителен

Белгија е првата земја што воведе карантин поради мајмунски сипаници

0
Белгија стана првата земја што воведе задолжителен 21-дневен карантин против мајмунски сипаници, бидејќи 14 земји...

Остануваат исти правилата за влез во Грција за нашите граѓани

0
Задолжителен документ за Ковид-19, пополнет PLF формулар и задолжително тестирање при влезот во земјата, за...

Постепено се отвораат Универзитетите во Грција

0
Под здравствени протоколи, со задолжителен документ за ковид-19, како за студентите, така и за професорите,...

И Италија воведува здравствен пасош за влез во барови, музеи, кина,...

0
Италија од 6 август ќе воведе задолжителен здравствен пасош или пропусница за влез во затворени простории. Пропусницата подразбира доказ за вакцинација против ковид-19,...