fbpx

таг: задоволен

Почнува ЕП во ракомет, Лазаров оптимист: очекувам храбра и полетна Македонија!

0
Нашиот бренд амасадор е задоволен од тоа како работеа неговите ракометари во подготвителниот период и задоволен е...

Спалети: Наполи може да игра подобро

0
Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети не е задоволен од играта на неговиот тим и покрај победата над Болоња (2:0) во 22. коло од...

Врањеш: Ние покажавме нервоза, но покажавме и дека сме добар тим

0
Селекторот на машката ракометна репрезентација на Словенија Љубомир Врањеш е задоволен од играта на своите момци, бидејќи игра со балканска репрезентација и во...

Лазаров: Важен е пристапот на играчите, Кувајт не се споредува со...

0
Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е задоволен од победата (31:21) против Кувајт на првиот пријателски натпревар во подготовките за Европското првенство...

Кулушевски сака да замине од Јувентус

0
Шведскиот фудбалски репрезнетативец со македонско потекло Дејан Кулушевски не е задоволен во Јувентус и побарал трансфер од раководството на клубот. Кулушевски...

Скариоло: Знаевме дека Симиќ е талентиран,Барселона не ангажира секого

0
Селекторот на Шпанија, Серхио Скариоло, нормално, беше задоволен по победничкиот старт на квалификациите за СП 2023 со убедливиот триумф над Македонија во Скопје,...

Италијанците ја открија листата на играчи кои ги посакува Мурињо, предничат...

0
Жозе Мурињо не е задоволен со играчите кои ги има на располагање во Рома и бара од челниците на клубот да доведат неколку...

Селекторот на Данска: Ова не е истата Македонија од пред три...

0
Селекторот на Данска задоволен од победата против Македонија и враќањето на првото место на табелата во квалификациите...

За да потпише нов договор со ПСЖ, Мбапе бара од клубот...

0
Францускиот репрезентативец е задоволен од финансиските услови од понудениот договор, но од директорот Леонардо бара неколку засилувања. Француските медиуми тврдат дека...