таг: задача

Овие три хороскопски знаци се родени да го менуваат светот

0
Промената на светот е тешка задача, но сепак е возможна, особено ако сте еден од овие три хороскопски знаци. Имаат големи способности и...

Бојко Борисов: Задачата е редовна влада, јас ќе бидам пратеник и...

0
Единствената задача пред ова Народно собрание е формирање редовна влада. Без оглед на...

Оваа задача ги скара луѓето на Фејсбук: Ќе успеете ли да...

0
Една многу едноставна задача, која беше објавена на Фејсбук од порталот Брајт Сајд, раскара многу луѓе, кои се расправаат чиј одговор е точен....